حمایت از تروریست از سوی انگلیس

تروریست های آشوبگر در عاشورا 4سال پیش به استخدام MI6 انگلیس درآمده بودند
سایت فارسی بی بی سی انگلیس در اقدامی قابل تامل به انکار ماهیت تروریستی گروهک انجمن پادشاهی (تندر) و 2 تن از عوامل اعدام شده آن پرداخت. بلافاصله پس از این اقدام، سایت بدنام «جرس» که توسط بهاءالله مهاجرانی (مقیم لندن) و شرکا اداره می شود، مغالطه بی بی سی را بی کم و کاست منتشر کرد. بی آنکه اعلام کند از سیاست بی بی سی انگلیس پیروی می کند!
به دنبال اعدام دو تروریست محارب با نام های محمدرضا (بردیا) علی زمانی و آرش رحمانی که در گروهک محارب انجمن پادشاهی عضویت داشتند و در عملیات تروریستی چند نفر را به قتل رسانده و ده ها نفر دیگر را مجروح کرده بودند بی بی سی انگلیس به انکار ماهیت تروریستی گروهک مذکور پرداخت. گروهک یاد شده عملیات بمبگذاری و ترور را از چند ماه قبل از انتخابات آغاز کرد و روند محاربه و ترور و اغتشاش را پس از انتخابات شدت بخشید. برخی دستگیرشدگان حرمت شکنی و اغتشاش در روز عاشورا از اعضای گروهک مذکور بودند.
بی بی سی در گزارش خود به سراغ داریوش همایون (وزیر اطلاعات و جهانگردی رژیم طاغوت) و کیانوش منوچهری پسر فتح الله منوچهری (فرود فولادوند موسس گروهک انجمن پادشاهی یا تندر) رفت و صرفا اهانت های نامبرده به مذهب در تلویزیون خود را به رخ کشید. بی بی سی از قول همایون به انکار ماهیت تروریستی انجمن یاد شده پرداخت و به نقل از رزیتا منطقی سخنگوی انجمن نیز گفت: انجمن فقط هوادار دارد و ما عضوگیری نمی کنیم. انجمن پادشاهی به دنبال فعالیت فرهنگی و روشنگری از طریق آموزش های فرهنگی است نه اقدام و عملیات تروریستی.
بی بی سی اضافه کرد: پسر فتح الله منوچهری هم این موضوع را تایید می کند. مهرداد خوانساری تحلیلگر مقیم لندن هم معتقد است انجمن امکان اقدام های تروریستی را در داخل ایران ندارد.
ساعاتی پس از فضاسازی تحلیلی بی بی سی انگلیس، سایت «جرس» وارد صحنه شد و تحلیل مفصل بی بی سی را با اندکی اختصار و بدون ذکر منبع منتشر کرد تا واقعیت حضور عناصر محارب و تروریست در پروژه آشوب و اغتشاش در انتخابات را کتمان کند. سایت مهاجرانی سپس نوشت: مردم را نمی توان با اطلاعیه های پرابهام و اقدامات غیرمدبرانه فریفت.
هرچند که پیروی طابق النعل بالنعل گردانندگان جرس (اتاق فکر فتنه سبز) از شبکه رسانه های وابسته به دستگاه جاسوسی و وزارت خارجه انگلیس در جای خود قابل تحلیل و بررسی است و نشان می دهد اتاق فکر کذایی فتنه سبز به کجا وصل است اما موضوع با اهمیت دیگر تقلای شبکه دولتی بی بی سی برای پوشاندن رد پای تروریست ها در آشوب های خیابانی و فتنه پس از انتخابات است.
بی بی سی در حالی ماهیت تروریستی انجمن پادشاهی (تندر) را کتمان می کند که مقر این انجمن در لندن قرار دارد و شبکه انگلیسی کم حافظه فراموش کرده که 18ژوئن 2005 (28خرداد سال 84) از کشف شبکه تروریستی مذکور در لندن خبر داده است. بی بی سی فارسی آن روز در خبری آورده بود: «4نفر در شمال لندن با یورش ضدتروریستی پلیس دستگیر شدند. این بازداشت ها تحت قوانین ضدتروریستی بریتانیا انجام شده است. ماموران مسلح پلیس در نخستین ساعات روز جمعه ]27 خرداد[ به عنوان بخشی از عملیات طولانی خود که با پشتیبانی ام آی 5 (سازمان اطلاعات بریتانیا) انجام می شود، به محل اقامت این افراد یورش بردند. این افراد31، 37، 58 و 68 ساله هستند اما ملیت های آنها فاش نشده است. آنها تحت بازجویی قرار دارند.»
بی بی سی آن روز بنابر ملاحظات MI5 و MI6 ترجیح داد نام و ملیت و هویت تروریست ها را منتشر نکند اما یک روز بعد (29خرداد88) سایت آمریکایی گویانیوز هویت تروریست های بازداشت شده را فاش کرد. گویانیوز با تیتر؛ بازداشت فرود فولادوند رهبر انجمن پادشاهی نوشت: روز گذشته در حالی که خبرگزاری ها از بازداشت چهار نفر در یورش ضدتروریستی در لندن خبر دادند، کمتر کسی تصور می کرد این بازداشت ها با یک گروه تندرو سلطنت طلب مرتبط باشد که از طریق شبکه تلویزیونی و راه اندازی حرکت های اعتراضی غیرمتعارف قصد سرنگونی جمهوری اسلامی را دارد. دنی شاو خبرنگار امور داخلی بی بی سی می گوید تصور نمی شود این افراد با القاعده مرتبط باشند یا سرگرم طراحی حملات تروریستی در داخل بریتانیا بوده باشند. با گذشت چند ساعت از این بازداشت ها، یکی از سایت های طرفداران گروه انجمن پادشاهی با نام عملیاتی«تندر» هویت گروه مورد حمله را روشن کرد. سایت تندر در خبر روز جمعه خود نوشته بود.
امروز ساعت 4 بامداد به وقت لندن استاد فولادوند پس از پایان دادن بخش نخست برنامه تلویزیونی خود توسط پلیس انگلستان بازداشت شد. دلیل این بازداشت را پلیس انگلیس «فعالیت تروریستی» اعلام کرده است. روزنامه تایمز چاپ لندن گزارش می کند که بازداشت استاد فولادوند و سه نفر دیگر از یاران انجمن پادشاهی ایران، از ماه ها پیش برنامه ریزی شده بود و مراکز سکونت آنها ماه ها از سوی MI5 زیرنظر بوده است. بازداشت ها توسط بخش ضدترور Scotland yard با استناد به بند 41 قانون Terrorism Act انجام شد.
اما ادامه ماجرا بامزه تر است. در گزارش 4 سال پیش گویانیوز به نقل از سایت تندر اعلام می شود که رئیس گروهک تروریستی مذکور چند ساعت بعد آزاد می شود که البته این مقدمه جذب گروهک تروریستی مذکور در سرویس جاسوسی MI6 است. به عبارت دیگر MI5 این شبکه تروریستی را کشف و به جای متلاشی کردن، در اختیار MI6 (اطلاعات و جاسوسی خارجی اینتلیجنت سرویس) قرار می دهد.
گویانیوز به نقل از سایت تندر ادامه می دهد: ساعت 5 بامداد به وقت لندن توانستیم دوباره صدای استاد را پس از 48 ساعت از طریق ماهواره بشنویم. در جریان دستگیری، اسکاتلند یارد به محل سکونت آنها حمله می کند و پس از مشاهده مقاومت، به شکستن در و پنجره اقدام می کند و 2 گلوله لمس کننده به پهلوی استاد فولادوند شلیک می کند که در اثر آن پهلو و دست وی زخمی می شود.
گویا نیوز در گزارش خود اضافه کرد: «فولادوند با بستن اسلحه جلوی دوربین، ایران را تهدید می کرد. طرفداران وی یکبار از خروج هواپیمای لوفت هانزا در فرودگاه بروکسل، پایتخت اتحادیه اروپا، امتناع کرده و در عملیات بعدی در مقابل یکی از ساختمان های پارلمان اروپا، چندین اتومبیل را با زنجیر به هم متصل کرده بودند. وی بعد از آن از مردم ایران خواست تا از تردد در شهرهای کشور خودداری کنند و آنها را به پنچر کردن اتومبیل ها تشویق کرد. در مرحله بعدی او از آتش زدن پمپ بنزین ها خبر داد و چند روز قبل از بازداشت به آتش کشیدن حجره بازاری ها را نیز خواستار شده بود.
فولادوند قبل از انسجام تشکیلاتی و راه اندازی گروه خود متشکل از ایرانیان طرفدار براندازی از میان بینندگان خود، از ابتدای راه اندازی شبکه ماهواره ای «یور تی وی» به شدیدترین شکل علیه جمهوری اسلامی سخن گفته بود.»
   

/ 0 نظر / 6 بازدید