همه که مثل ایرانیا نیستن...

دادگاه فدرال آمریکا، دلائل وکلای متهم ایرانی را رد کردند
در پی دستگیری فرزند یکی از مقامات سابق جمهوری اسلامی در آمریکا، وکلای وی در درخواست خود برای آزادی وی مدعی شدند از آنجا که او جزو مخالفان دولت کنونی است، ممکن است در بازگشت به ایران دستگیر شود، اما قاضی آمریکایی با اشاره به بازداشت نشدن مادر و برادر وی در بازگشت، این توجیه را نپذیرفتند
در پی دستگیری فرزند یکی از مقامات سابق جمهوری اسلامی در آمریکا، وکلای وی در درخواست خود برای آزادی وی مدعی شدند از آنجا که او جزو مخالفان دولت کنونی است، ممکن است در بازگشت به ایران دستگیر شود، اما قاضی آمریکایی با اشاره به بازداشت نشدن مادر و برادر وی در بازگشت، این توجیه را نپذیرفتند.

به گزارش بولتن به نقل از "آینده" محمودرضا بانکی، پسر آقای محمدتقی بانکی رئیس پیشین سازمان صنایع ملی ایران(که اکنون در قالب سازمان گسترش و نوسازی فعالیت می‌کند) در آمریکا به اتهام پولشویی، توطئه، نقض تصویبنامه‌های اقتصادی اضطراری و تحریم بین المللی در زندان به سر می‌برد، در دادگاه فدرال امریکا اعلام کرد به بدلیل رای دادن به مخالفین دولت فعلی در انتخابات آمریکا دچار مشکلاتی است، اما قاضی دادگاه با آزاد شدن او قبل از دادگاه بعدیش در ماه مارس سال میلادی جاری مخالفت نمود.

بانکی 33 ساله که در ماه گذشته به علت پولشویی و انتقال پول بر خلاف قانون آمریکا بین خود و خانواده اش در ایران دستگیر شده و دادگاه با آزادی مشروط او هم مخالفت کرد.

همچنین دادگاه به علت اینکه در سال گذشته بیش از 140 نفر از کسانی که دستبندهای الکترونیکی داشته اند، توانسته‌اند فرار کنند، با آزادی او به شرط وثیقه نیز مخالفت نمود.

بانکی متولد ایران است اما دارای گرین کارت آمریکاست و برای این اتهام پولشویی به یک زندان پنج ساله متهم خواهد شد.

اما وکلای آقای بانکی برای قانع کردن دادگاه گفتند بانکی به ایران سفر نخواهد کرد، زیرا به دلیل مخالفت با دولت ایران و رای او در انتخابات ریاست جمهوری گذشته به مخالفین دولت ایران، سفر به ایران برای او خطرناک است.

طبق ادعای رسانه های آمریکایی، در بازدید از خانه بانکی مدارک جعلی شناسایی از او به دست آمده که وکلای بانکی می‌گویند این مدارک مربوط به دوران نوجوانی اوست.

قاضی دادگاه محلی ایالت نیویورک در شهر منهتن در واکنش به وکلای بانکی گفته: مادر و برادر آقای بانکی در 14 اکتبر 2009 درست چهار ماه پس از انتخابات ایران به ایران سفر کرده اند و در این زمینه دارای مشکلی نبوده اند.
/ 0 نظر / 7 بازدید