رژیم قذافی درحال جنایت جنگی است

یک سازمان حقوق بشری:
رژیم قذافی درحال جنایت جنگی است

یک سازمان حقوق بشری با اشاره به کشتار وحشیانه مردم در لیبی اعلام کرد که رژیم قذافی درحال جنایت جنگی در شهر بنغازی است.


به نقل از شبکه الجزیره، سازمان حقوق بشری دوستان بشریت "FRIENDS OF HUMANITY INTERNATIONAL " در بیانیه‌ای اعلام کرد که حکومت معمر قذافی در حال انجام جنایت جنگی علیه مردم در شرق این کشور است.

این سازمان با تاکید بر ضرورت توقف کشتار مردم مختلف لیبی از جمله شهر بنغازی، خواستار مجازات رژیم قذافی شد.

سازمان بین المللی دوستان بشریت با اشاره به اینکه حکومت لیبی نیروهایی از کشورهای مختلف برای سرکوب اعتراضات داخلی استخدام کرده اعلام کرد که این اقدام جنایت جنگی است و دولت لیبی باید این جنایات را متوقف کند.

این موسسه حقوق بشری با اشاره به اینکه بیش از 200 نفر در شهر بنغازی با سلاح جنگی توسط نیروهای امنیتی قذافی به قتل رسیده‌اند، تاکید کرد که نیروهای وابسته به قذافی با مسلسل و دیگر سلاح‌های جنگی مردم را قتل عام می‌کند.

این نهاد بین المللی تاکید کرده که نیروهای مزدور قذافی از کمین کردن در مناطق مختلف مردم را هدف قرار می‌دهند و به سوی آمبولانس‌ها شلیک می‌کنند.

جنایات رژیم قذافی درحالی ادامه دارد که منابع بیمارستانی در لیبی همزمان با افزایش تلفات درگیری‌ها بین مردم و نیروهای امنیتی معمر قذافی در بیمارستان‌ها اعلام وضعیت اضطراری کردند.

بنا بر این گزارش اغلب افراد کشته شده از ناحیه قلب و شکم هدف قرار گرفته بودند و بیمارستان‌ها با کمبود خون و دارو مواجه هستند.

از سوی دیگر الجزیره با اشاره به کشتار مردم در خیابان‌های بنغازی اعلام کرد که 50 نفر از علمای دینی و روسای قبایل در لیبی به نیروهای امنیتی فتوا داده‌اند تا کشتار مردم را پایان دهند.
/ 0 نظر / 18 بازدید