اربعین در پاکستان، با وقوع انفجار تروریستی شهید پرورید.

در سالروز اربعین سالار شهیدان، وقوع انفجارهای تروریستی متعدد در جمع عزاداران حسینی در دو شهر کربلا و کراچی، بیش از 52 شهید و دهها مجروح بر جای گذاشت.
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری برنا، دو انفجار انتحاری در میان عزاداران حسینی در شهر کربلا، منجر به شهادت دست کم 27 نفر و مجروح شدن ده ها تن دیگر شد.

پلیس شهر کربلا با اعلام این خبر، حملات تروریستی امروز را اقدامی سیاسی ارزیابی کرد که در آستانه انتخابات حساس پارلمانی در عراق صورت می گیرد.
 
در این دو انفجار، خودروهای بمب گذاری شده در دو سوی پلی که محل رفت و آمد زائرین حرم امام حسین علیه السلام است، منفجر شده و عزاداران را به خاک و خون کشید؛ پیش از این نیز حملات مشابهی طی هفته جاری، بیش از 60 زائر کربلایی را به شهادت رسانده است.
 
این در حالی است که حدود یک میلیون دلداده سیدالشهدا به منظور عزاداری اربعین حسینی، خود را از شهرهای مختلف عراق و دیگر کشورها از جمله ایران، به کربلا رسانده اند. 

رئیس پلیس استان کربلا در رابطه با انفجار امروز گفت که این اقدام از سوی گروه های تکفیری القاعده و با همکاری حزب منحله بعث به منظور تحت الشعاع قرار دادن وضعیت امنیتی عراق در آستانه انتخابات پارلمانی این کشور صورت گرفته است.
 
خبر دیگر اینکه بر اثر وقوع دو انفجار تروریستی، در شهر کراچی پاکستان، بیش از 25 عزادار شیعه این شهر به شهادت رسیده و حدود 64 نفر مجروح شدند؛ به گفته مقام های امنیتی کراچی، انفجار اول در مسیر اصلی منتهی به مرکز شهر رخ داده است و قربانیان این اقدام تروریستی، زنان و کودکانی بودند که برای شرکت در مراسم جلوس (مجلس عزاداری سالار شهیدان) به سمت منطقه مرکزی کراچی حرکت می کردند؛ انفجار دوم نیز به فاصله حدود یک ساعت پس از انفجار اول و انتقال مجروحان این انفجار به بیمارستان جناح، درکنار این بیمارستان روی داده است.
/ 0 نظر / 6 بازدید