و هاشمی هم مردم رو به 22بهمن دعوت کرد....

هاشمی رفسنجانی: از همه به رهبری نزدیکترم
22 بهمن امسال، بهترین حضور مردمی باشد
فکر می‌کنم در بین همه ماها که در این سال‌ها کشور را اداره می‌کنیم نزدیکی من و رهبری بیشتر از همه هست. در همه شرایط بوده و حالا هم همین‌طور است. رهبری مرکز اصلی نظام است و اختیاراتش هم در قانون اساسی دیده شده است‌.
هاشمی رفسنجانی تاکید کرد: در وفاداری به نظام جمهوری اسلامی همه وحدت دارند. قانون اساسی ملاک مشروعیت همه مدیران است و در 22 بهمن امسال باید بهترین حضور مردمی را داشته باشیم.

به گزارش سرویس سیاسی «فردا» رئیس مجلس خبرگان رهبری در گفتگویی تصریح کرده است: فکر می‌کنم در بین همه ماها که در این سال‌ها کشور را اداره می‌کنیم نزدیکی من و رهبری بیشتر از همه هست. در همه شرایط بوده و حالا هم همین طور است.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرده است: رهبری جزو قانون اساسی ما است‌. رهبری مرکز اصلی نظام است و اختیاراتش هم در قانون اساسی دیده شده است‌. ایشان هم بیش از اختیارات قانون اساسی نمی‌خواهند. همین مقدار را هم گاهی به کار نمی‌گیرند. من فکر می‌کنم در قانون اساسی ما همان جوری که واقعیت رهبری ما را پذیرفته و نقش ایشان را پذیرفته شرایط رهبری شرایطی است که خود به خود و اتوماتیک وار مانع انحراف می‌شود. ما می‌توانیم مطمئن باشیم‌. هیچ قدرت دیگری با این شرایطی که ما داریم نمی‌تواند محفوظ باشد و مورد اعتماد باشد.

در قانون اساسی رهبری محور قرار گرفته است‌. باید ایشان رئیس‌جمهور را تنفیذ بکند. معنایش این است که همه دولت مورد تایید می‌شود. فقهای شورای نگهبان را ایشان منصوب می‌کنند. رئیس قوه قضائیه را ایشان معین می‌کنند. صدا و سیما دست ایشان است. نیروهای مسلح هست‌. این هم مایه قدرت رهبری است و هم مایه اعتماد مردم است که کسی با آن شرایط این اختیارات را دارد و از اینها سواستفاده نمی‌کند. و نهادی مثل خبرگان هم با حدود یکصد مجتهد عادل همیشه مراقب حفظ و ادامه شرط‌های رهبری است.


هاشمی افزوده است: اصل مساله اینکه در این سال‌های اخیر اختلاف در سطوح بالا زیادتر از گذشته است این را من قبول دارم. ادله‌اش هم قابل فهم است. اما آن که خیلی بد است این است که به این اختلافات دامن زده بشود و تعمیق بشود و عده‌ای بیایند میدان‌داری بکنند. اینها ضرر دارد.

وی ادامه داده: ما شرعا با مبانی شرعی و قانون اساسی مان دخالت بیگانه را قبول نداریم. مستکبران را قبول نداریم. اکنون خود استکبار، عریان به میدان آمده. 22 بهمن امسال باید بهترین حضور مردمی را داشته باشیم.

هاشمی تاکید کرده: آمریکایی‌ها خلیج فارس را که چرخ حرکت دنیا با انرژی این منطقه مهم باید به حرکت دربیاید، نمی‌خواهند از دست بدهند این حضور هم الان تقویت شده، باز هم می‌شود. ما هم مخالف این هستیم.

هاشمی درباره حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن هم گفته است: در دوران جنگ تهدیدها خیلی جدی‌تر و عملی‌تر بود. آن موقع هم ما از حضور مردم خیلی استفاده می‌کردیم‌. اما این دفعه استکبار عریان خودش آمده با طرح‌های مشخص‌. دارند ما را تحریم می‌کنند تهدید به جنگ می‌کنند محاصره می‌کنند. در امور داخلی ما دخالت می‌کنند. تفرقه جامعه ما بهترین پنجره را برای آنها ما باز می کندکه بیشتر سواستفاده کنند . ما اگر بتوانیم 22 بهمن امسال بهترین حضور مردم را داشته باشیم به نسبت 30 سال گذشته و همچنین حالت وحدتی دیده شود در یک نکته‌. یعنی وفاداری به نظام جمهوری اسلامی. اختلاف سلیقه هم در نظام می‌تواند محفوظ باشد. ما اگر بتوانیم این وحدت را به دنیا ارائه بدهیم یک توفیق بسیار بزرگ نصیب خواهد شد. همه باید ارزش محوری این روز را فراموش نکنند...
/ 0 نظر / 7 بازدید