امام خمینی (ره) احیاگر اسلام...

جانشین بسیج مستضعفان کشور گفت: امام خمینی (ره) احیا کننده دوباره دین اسلام و تشیع بود.

علی فضلی چهارشنبه شب در مراسم نکوداشت شهدا و رزمندگان گردان حمزه سیدالشهدا (ع) در مسجد جامع کومله با تبریک سی و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: امام (ره) وارث همه خوبی‌ها و ارزش‌های والا بود و برای پیروزی انقلاب چند دهه مجاهدت کرد.

وی تصریح کرد: مجاهدت‌های فراوان امام (ره)، علما و مراجع و همچنین خون‌های مقدس شهیدان سبب پیروزی انقلاب اسلامی شد.

فضلی پیروزی انقلاب را احیای دوباره اسلام و تشیع دانست و افزود: مجاهدت مردم و ایثارگران باید برای مردم بیشتر بازگو شود.

جانشین بسیج مستضعفان کشور با بیان اینکه امام (ره) از همه تاریخ درس گرفته بود، گفت: امام (ره) همه تاریخ را مرور می‌کرد و اعمال ایشان دارای عقبه قرآنی، ائمه و انبیا بود.

به گفته وی امام خمینی (ره) از همه تجربه تاریخ بهره گرفت تا انقلاب به ثمر رسید.

فضلی به رحلت پیامبر (ص) و امامت علی (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: فاطمه (س) برای دفاع و حمایت از ولایت تا پای شهادت ایستاد و با امام حسن و حسین (ع) برای دعوت بیعت با علی (ع) به در خانه خواص می‌رفتند که پس از پنج روز تعداد 11 نفر خواص مدینه در میدان شهر اعلام بیعت با علی (ع) کردند.

جانشین بسیج مستضعفان کشور افزود: به مرور زمان برخی پیمان‌شکنی کردند و مقابل امامت ایستادند و جنگ‌هایی به امام (ع) تحمیل شد.

وی با بیان اینکه زبیر از جمله کسانی بود که در رکاب معصوم 35 سال فداکاری و مجاهدت کرد، گفت: زبیر لقب شمشیر اسلام را داشت و نخستین سیلی برای امامت را خورده بود اما در نهایت مقابل امام حق ایستاد.

فضلی فتنه پس از انتخابات را چیزی جز تکرار تاریخ ندانست و تصریح کرد: فتنه کوی دانشگاه قابل قیاس با فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری نیست اما همان عناصر عقبه این فتنه عمیق شدند.

جانشین بسیج مستضعفان کشور با بیان اینکه در فتنه عمیق خودی و غیرخودی با هم ممزوج می‌شوند، خاطرنشان کرد: در فتنه عمیق تشخیص حق از باطل مشکل است.

وی بی‌بصیرتی برخی نخبگان در فتنه پس از انتخابات را سبب مردودی آنان عنوان کرد و افزود: گروهی در این فتنه تا جایی پیش رفتند که مردود شدند.

فضلی با اشاره به فرمایش امام (ره) که حال افراد مد نظر است، اظهار داشت: این امر را مردم به خوبی داوری می‌کنند و قابل درک است.

جانشین بسیج مستضعفان کشور با تاکید براینکه جامعه به دنبال حق است، گفت: مردم برای حق، عدالت و احیای همه ارزش‌های پایمال شده انقلاب کردند.

وی قیام مردم را برای قرآن و عترت توصیف کرد و افزود: هر کس با ارزش‌های انقلاب و ولایت فقیه باشد با او هستیم.

فضلی با اشاره به دوران دفاع مقدس خاطرنشان کرد: مردم با اتکال به خدا و به فرمان امام (ره) به جبهه‌ها رفتند و تکلیف خود را ادا کردند.

جانشین بسیج مستضعفان کشور امام (ره) را مردم‌شناس معرفی کرد و اظهار داشت: با آغاز جنگ همه آمدند تا به تکلیف خود عمل کنند و آن را نیز انجام دادند.

وی با بیان اینکه شکست و پیروزی در جنگ هر دو پیروزی بود، گفت: قدر جانبازان و خانواده شهدا را باید دانست زیرا آنها دارالشفا هستند.

/ 0 نظر / 7 بازدید