بی توجهی برخی از خواص به رهنمودهای مقام معظم رهبری باعث وقایع اخیر...

فرمانده نیروی هوایی ارتش، تصریح کرد: متاسفانه عدم توجه برخی باعث شد گروه‌های مطرود و منفور و معاند که پس از دهه 60 در کمای سیاسی به سر می‌بردند مجددا زیر پرچم مبارزه با امام و انقلاب صف آرایی کنند، تا جایی که این گستاخی آن‌ها را تا مرز توهم براندازی نظام قدرتمند جمهوری اسلامی ایران پیش برد.
به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری برنا، امیر خلبان "حسن شاه‌‌صفی" فرمانده نیروی هوایی ارتش صبح امروز و پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران با اشاره به 19 بهمن روز نیروی هوایی، تاکید کرد: در حال حاضر با توجه به تاکید مقام معظم فرماندهی کل قوا بر تحقیقات پروازی، با به ثمر نشستن پروژه‌های در دست اجرا، نیروی هوایی در راه خیزش جدیدی گام برداشته است. 

شاه‌صفی همچنین ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی، اظهار داشت: حادثه‌ بزرگ و درس آموز عاشورا و مسائل پس از آن با همه تلخ‌کامی‌هایش، منشور مبارزه با فتنه در زمان غبارآلودگی فضای سیاسی و اجتماعی است. بررسی سیر تحولات پس از حادثه ماندگار غدیر خم تا وقایع کربلا نشان می‌دهد که خروج از مهندسی ولایت و رهبری می‌تواند چه عواقب تاسف باری در بر داشته باشد. 

وی افزود:‌ از سوی دیگر تاثیر موضع‌گیری شفاف و روشن حضرت زینب(س) و امام سجاد (ع)‌ را در شرایط دشوار شناخت حق از باطل که منجر به بقای دین خدا شد را مشاهده می‌کنیم. آثار آن مواضع روشن که منجر به بیداری جامعه اسلامی شد را از قیام مختار، توابین و غیره، مشاهده می‌کنیم. تاثیر شگرف آن بیداری تا عصر معاصر ادامه داشته و خواهد داشت. پیروزی نهضت مردم ایران به رهبری امام راحل ماحصل همان بیداری و تاسی به شعار آزادی خواهی‌اسلامی امام حسین علیه السلام است.
 
فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی و نقش نیروی هوایی ارتش در انقلاب گفت: سی سال پرغرور از پیروزی انقلاب اسلامی ایران گذشت و امروز با افتخار، سی‌ویکمین سالگرد این حماسه‌ باشکوه را گرامی می‌داریم. حماسه‌ای ماندگار که متکی بر اخلاص، عزم راسخ و درک صحیح از تحولات و رویدادهای آن زمان بود و نیروی هوایی ارتش در آن برهه‌ تاریخی، پیوستگی و جوهره‌ حقیقی خود را به خوبی به ملت ایران و جهانیان نشان داد. بر هیچ کس پوشیده نیست که یکی از موثرترین ضربات بر پیکر رژیم منحوس پهلوی، حرکت شجاعانه‌ کارکنان نیروی هوایی ارتش در 19 بهمن 1357 بود که به حق می‌توان آن را یوم‌الله انقلاب نامید. در این روز،‌ نظامیان متعهد نیروی هوایی، با حضور در اقامتگاه رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بیعت با امام راحل، سندی از افتخار، حماسه، رشادت و ایمان را در برگ‌های زرین انقلاب اسلامی به ثبت رساند. 

شاه‌صفی با یادآوری این‌که حماسه حضور و بیعت قاطعانه‌ نیروی هوایی، طلیعه خجسته‌ پیوند ارتش با ملت مسلمان و انقلابی بود، خاطرنشان کرد: به این ترتیب ارتشی که مهم‌ترین پشتوانه رژیم پهلوی قلمداد می‌شد و استکبار جهانی، با اتکای به آن، ایران را جزیره ثبات خود می‌دانست به صف انقلاب پیوست. 

وی تصریح کرد: نگاهی گذرا به تاریخ سیاسی صده‌ اخیر، نشان می‌دهد که پس از کودتای 28 مرداد روند تجهیز نیروهای مسلح با راهبرد ژاندارمی منطقه به نفع قدرت‌های استعماری بلوک غرب صورت پذیرفت. ایجاد قدرت نظامی برتر منطقه‌ای با بهره‌گیری از تجهیزات و مستشاران خارجی در کنار استعداد ذاتی فرزندان ایران‌زمین هدفی که با سرمایه‌گذاری فراوان به درستی تبیین و راهبری شده بود تنها مساله اساسی که طراحان و کارشناسان سیاسی و نظامی از آن غفلت کرده بودند بیداری اسلامی بود که علی‌رغم فعالیت‌های گسترده رژیم پهلوی و دولت‌های غربی و شرقی برای استحاله فرهنگی در جامعه ایران پس از قیام سال 42 اتفاق افتاده بود. 

فرمانده نیروی هوایی ارتش ادامه داد: مدارک موجود نزد برخی از خلبانان، نشان می‌دهد انجمن‌های اسلامی دانشجویی از سال 52 و 53 به صورت غیررسمی، حتی در بین نظامیان ما که برای تحصیل به خارج از کشور اعزام می‌شدند شکل گرفته بود. بی‌گمان حضور تاثیرگذار نیروی هوایی در شکل‌گیری پیروزی نهایی نهضت را می‌توان تاریخ تولد نیروی هوایی دانست. دستگیری و تبعید تعدادی از خلبانان به خاش راهپیمایی و صدور قطعنامه توسط کارکنان چند پایگاه از جمله پایگاه‌های شکاری همدان و بندرعباس و حضور تعدادی از همافران، افسران و کارمندان در مدرسه‌ علوی، بیانگر حضور همه ارکان نیروی هوایی در انقلاب اسلامی است. 

شاه‌صفی در ادامه به نقش این نیرو در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: علاوه بر حضور شکوهمند در روند پیروزی انقلاب اسلامی حضور مردانه و دفاع جانانه از کیان و ناموس ایران اسلامی در طول جنگ تحمیلی به ویژه در ماه‌های آغازین آن نقطه‌ عطفی در تاریخ نیروی هوایی ارتش است. نیرویی که پس از خروج مستشاران نظامی، با وجود عدم آمادگی برای حضور بلند مدت در جنگ تحمیلی با عکس‌العملی سریع و قاطع تنها 2 ساعت پس از آغاز تجاوز رژیم بعث پایگاه‌های هوایی دشمن را در هم کوبیده و متعاقب آن با انجام عملیات کم‌نظیر و غرورانگیز 140 فروندی، روند نفوذ دشمن متجاوز را متوقف کرد. 

وی یادآور شد: در ادامه‌ جنگ نیز شرکت مستمر در عملیات‌های دفاع مقدس، نفوذ به قلب دشمن، از جمله عملیات حمله به الولید و اثبات ناامنی فضای بغداد و تغییر محل برگزاری اجلاس سران غیرمتعهدها به رغم اصرار رژیم بعث برای برگزاری آن با هدف جلب حمایت کشورهای منطقه با حمله سرلشکر خلبان شهید عباس دوران، انهدام مرکز استخراج نفت، تلمبه‌خانه‌های نفتی پالایشگاه‌ها صنایع استراتژیک و نیروگاه‌های برق بنادر و باراندازها و مهم‌تر از همه در هم پیچیدن طومار نیروی دریایی رژیم بعث در عملیات مروارید و حضور تاثیرگذار در پشتیبانی هوایی از جمله نبردهای آزادسازی آبادان و خرمشهر و عملیات‌های مختلف با اهداء هزاران نفر از بهترین فرزندان متخصص و نام‌آور از نیروی هوایی نزد ملت ایران و امام راحل و رهبر فرزانه‌ انقلاب چهره‌ای نقش زد که فرماندهی معظم کل قوا به ساحت حضرت ولی عصر (عج) شهادت دادند که این نیرو نیروی هوایی آن حضرت هستند. 

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه سخنان خود خطاب به ملت ایران گفت: طی سال‌های گذشته دشمن از اشکال مختلف ما را تهدید کرده اما خود بهتر می‌داند که قدرت اجرای این تهدیدات را ندارد زیرا توان نظامی نیروهای مسلح در کنار هوشیاری ملت بزرگ ایران این قدرت و حتی فکر این موضوع را از آنان سلب کرده؛ اگرچه از سوی دیگر جمهوری اسلامی ایران،‌ همواره حسن نیت خود را ثابت کرده است. 

شاه‌صفی افزود: همه‌ شما به یقین بارها از زبان مقام معظم فرماندهی کل قوا شنیده‌اید که اقتدار عظیم جمهوری اسلامی ایران رزمایش‌ها، موشک‌ها و امکانات پیشرفته دفاعی ایران برای همسایگان ما و هیچ یک از ملت‌های جهان تهدید نیست بلکه در حقیقت فرصتی است که ضمن نشان دادن راه پیشرفت و اقتدار به آن‌ها می‌آموزد که عزت و افتخار با وابستگی به آمریکا و خریدهای بی‌پایان تسلیحاتی به دست نمی‌آید بلکه با اتکا به ایمان، اعتقاد به نفس و جوشش از درون قابل حصول است.

وی ادامه داد: از جمله دلایلی که می‌توان بر این گفته آورد میزان بودجه‌ نظامی جمهوری اسلامی ایران است که کمترین بودجه نظامی را در میان کشورهای منطقه به خود اختصاص داده و با پرهیز از هرگونه مسابقه‌ تسلیحاتی با تکیه بر توان داخلی و فناوری بومی در حد دفاع کاملا مقتدرانه همواره تلاش داشته تا برای دفاع از کشور نیروهای مسلح خود را به بهترین شکل ممکن تجهیز کند. 

شاه‌صفی تاکید کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیشتر از گذشته آمادگی کامل برای هرگونه دفاع هوایی در شرایط گوناگون را دارد،‌ به گونه‌ای که ساخت انواع ادوات سامانه‌های فرماندهی و کنترل هواپیماهای گشت هوایی مجهز به موشک‌های برد بلند و دیگر سامانه‌های پیشرفته نظیر بمب‌های جدید لیزری با بردهای متفاوت و بمب‌های نقطه زن و انجام پروازهای تاکتیکی با برد بلند بالای 2500 کیلومتر و انجام سوختگیری جنگنده از جنگنده در ارتفاع پست و حمله به اهداف مورد نظر از توانمندی‌های مثال زدنی نیروی هوایی است که در خلال سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به آن دست یافته است. 

فرمانده نیروی هوایی ارتش در ادامه به جنگ نرم دشمنان اشاره کرد و یادآور شد: یکی از صحنه‌های پیچیده جنگ، جنگ نرم دشمن است فرمان آماده‌باش در برابر جنگ نرم اوائل دهه 70 توسط رهبر فرزانه انقلاب صادر شد بر حذر ماندن خواص جامعه از دنیازدگی و غفلت و آمادگی برای مقابله با شبیخون فرهنگی نکات قابل تاملی بود که معظم له بر آن‌ها تاکید داشتند. 

شاه‌صفی افزود: متاسفانه عدم توجه برخی باعث شد گروه‌های مطرود و منفور و معاند که پس از دهه 60 در کمای سیاسی به سر می‌بردند مجددا زیر پرچم مبارزه با امام و انقلاب صف آرایی کنند، تا جایی که این گستاخی آن‌ها را تا مرز توهم براندازی نظام قدرتمند جمهوری اسلامی ایران پیش برد، به ارزش‌های بلامنازع این ملت بزرگ، هتاکی کردند، شعارهای اصیل و حیاتی انقلاب را تغییر دادند، به ساحت امام راحل توهین کردند، در عزاداری امام حسین(ع) هلهله کردند و به اصل تغییرناپذیر ولایت مطلقه‌ فقیه حمله شد. آیا همه‌ این اتفاقات، حاصل دنیازدگی و عدم بصیرت نیست؟ 

وی ادامه داد: شما مردم غیرتمند مملکت حضرت ولی عصر (عج) با شناخت صحیح لحظه‌ها بیداری، آگاهی عزم جزم و اتکا به ایمان در لبیک به ندای رهبر حسینی خویش، در حرکت ماندگار و عظیم 9 دی ماه همچنان که انتظار می‌رفت در فضای فتنه و غبارآلودگی مواضع خود را به صورت شفاف مطرح و با دشمنان خارجی و همراهان داخلی آن‌ها به ویژه عاملان فتنه اتمام حجتی ماندگار و تاریخ ساز کردید و نشان دادید که ملت بزرگ ایران به هیچ‌کس باج نخواهد داد. ان‌شاءالله به فضل الهی روز 22 بهمن امسال با حضور شما ملت قهرمان همچون حماسه‌ عظیم 9 دی ماه، به روز تجلی وحدت ملی و جشن شکست فتنه تبدیل خواهد شد. 

فرمانده نیروی هوایی ارتش با بیان این‌که نمی‌توان جنگ نرم را به عنوان واقعیت موجود مورد تردید قرار داد، تصریح کرد:‌ نگاهی عمیق‌تر نشان می‌دهد که طراحان جنگ نرم از عقبه‌ نظامی برخوردارند؛ بنابراین فرزندان انقلابی شما در نیروهای مسلح از جمله نیروی هوایی ارتش به عنوان نیروی دفاع واکنش سریع آماده‌ دفاع در مقابل دو نوع تهاجم هستند؛ آمادگی فرهنگی برای دفاع در برابر جنگ نرم دشمن و آمادگی فنی و تجهیز به دانش و فناوری‌های روز برای دفاع در برابر تهاجم نظامی. 

شاه‌صفی افزود: اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که دکترین‌های نظامی دنیا را بررسی می‌کنیم. هنگامی که نظریه‌ سیطره بر جهان در صورت دستیابی و تسلط بر آب‌های آزاد در مقابل دکترین سیطره بر آسمان به عنوان راهکار تسلط بر جهان دست تسلیم بالا می‌آورد، نگاه نظریه پردازان فرماندهان و مسوولین سیاسی کشورها به تجهیزات و داشته‌های هوایی متفاوت از دیگر تسلیحات نظامی است و در چنین شرایطی فرزندان شما در نیروی هوایی ارتش علی‌رغم تحریم‌های موجود به سطحی از دانش و تجربیات و تجهیزات بومی دست یافته‌اند که علاوه بر دفاع از مرزهای هوایی آبی و خاکی میهن اسلامی از حیثیت و نام نیک نیروی هوایی که در سال‌های دفاع مقدس با تقدیم بهترین فرزندان خود به دست آمده است، دفاع خواهند کرد. 

وی در پایان با تبریک دستاوردهای کشور در عرصه فناوری فضایی تاکید کرد: اطمینان داشته باشید که امروز نیروهای مسلح ما با التزام عملی به فرمایشات نایب امام عصر حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای عزیز و تاکیدات مکرر ایشان مبنی بر ارتقای اقتدار معنوی و ایمان قلبی از سطحی از آمادگی برخوردارند که ان‌شاءالله اگر اراده خداوند و امر ولایی معظم‌له بر این باشد باقیمانده اقتدار پوشالی استکبار را در منطقه از هم پاشیده و نابود خواهد کرد.
/ 0 نظر / 9 بازدید