فاین تذهبون؟

 
در دین اسلام خواص را با بصیرت میشناسند، فرزندان هاشمی در دادگاه...
نویسنده : - ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸۸/۱۱/۱۳
 
 

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی دوشنبه شب در نشست سیاسی بصیرت که در مسجد اهل البیت(ع) قم برگزار شد در سخنانی اظهار داشت: در دین مبین اسلام اصولا خواص را با بصیرت آنها می‌شناسند و در روایات آمده که نداشتن چشم سر بهتر از آن است که انسان از بینش کافی برخوردار نباشد و نتواند راه درست زندگی و طریقه حیات طیبه را تشخیص دهد.
وی با اشاره به جایگاه بلند حضرت آسیه همسر فرعون در آموزه‌های دینی خاطرنشان کرد: ایشان در میان ظلمت و تاریکی ولی با بصیرت و آگاهی راه را از بیراهه تشخیص داده و الگوی زنان می‌شود و در طرف دیگر همسران هود و لوط در خانه‌های نورانی انبیای الهی با جهالت دچار گمراهی و ضلالت می‌شوند.
معاون اول قوه قضائیه گفت: در طول تاریخ اسلام و در زمان پیامبر اکرم(ص) و امیرالمؤمنین علی(ع) مکتب اسلام از گروه مؤمنان بی‌بصیرت لطمات جبران‌ناپذیری را تحمل کرده است.
حجت‌الاسلام رئیسی راهکار برون‌رفت از همه فتنه‌ها را بصیرت و آگاهی دانست و گفت: چشم و گوش و دل همه ابزار شناخت جهان پیرامون هستند، ولی اگر انسان را به سمت بینش، آگاهی و بصیرت پیش نبرند انسان با حیوان تفاوتی نخواهد داشت.
وی با بیان اینکه مهم‌ترین پیام عاشورا نجات انسان‌ها از جهالت و گمراهی است، اظهار داشت: این جهالت در برابر نداشتن علم و سواد نیست، بلکه در برابر عدم تعقل و تفکر در حقایق زندگی است.
وی همچنین تصریح کرد: عاشورا تابلوی انسانیت، عبودیت، تسلیم در برابر خداوند، بصیرت و دشمن‌شناسی است و هنگامی که امام راحل(ره) بر حفظ و احیای نهضت عاشورا تأکید می‌کنند در حقیقت به دنبال صیانت از انقلاب اسلامی و دستیابی به راهکارهایی برای ادامه این راه بالنده هستند.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر خاطرنشان کرد: مردم ایران بر خلاف اراده دشمنان می‌خواستند که آموزه‌های اسلامی را به متن زندگی بیاورند زیرا تنها حکومتی دینی و الهی است که ولی‌فقیه در رأس آن بوده و همه امور جامعه بر اساس دین و احکام الهی اداره شود.
رئیسی در ادامه افزود: کسانی که نمی‌خواستند اسلام در جهان پرتوافکن باشد، دسیسه‌های بسیاری علیه نظام اسلامی به کار بردند،‌ اما امروز پس از 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی و بر خلاف توطئه‌های دشمنان، مردم و نظام بر دنباله‌روی از اهداف و آرمان‌های امام و انقلاب پافشاری می‌کنند.
وی تصریح کرد: دشمنان در سه دهه گذشته برای حرکت انقلاب اسلامی زحمت ایجاد کردند اما هیچگاه موفق به توقف آن نبوده و نخواهند بود، زیرا ملت ایران از نعمت بصیرت و راهبری حکیمانه امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی برخوردار بوده است.
وی با بیان اینکه دشمنان با راه‌اندازی فتنه پس از انتخابات به دنبال متوقف کردن نظام اسلامی بودند تصریح کرد: این نخستین توطئه دشمنان بر علیه اسلام و انقلاب نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود.
معاون اول قوه قضائیه با اشاره به شرایط سخت جنگ تحمیلی و عدم ثبات کافی در کشور در آن زمان اظهار داشت: در آن شرایط و در برابر هجمه سخت دشمنان تنها آگاهی مردم و رهبری فرزانه امام خمینی(ره) کشور را نجات داد و دشمنان شکست خوردند، زیرا آنها هیچگاه ارتباط بین مردم و رهبری و تبعیت از ولایت‌فقیه را در محاسبات سیاسی خود راه نداده بودند. نهم دی‌ماه تجلی قدرت لایزال الهی از غیر مجاری طبیعی و از ایام‌الله بود و مردم در این روز بزرگ با تمام وجود به نظام اسلامی و به ولایت فقیه اعلام وفاداری کرده و تکلیف اغتشاشگران را مشخص کردند و حجت بر همگان تمام شد.
وی با بیان اینکه آرای دستگیرشدگان در جریان فتنه اخیر پس از قطعی شدن به آگاهی مردم خواهد رسید، خاطرنشان کرد: در جریان فتنه گام نخست برخورد قاطعانه بوده و تبیین ابعاد فتنه و روشنگری مردم و نیز ترمیم جامعه گام‌های بعدی هستند و کسانی که امروز واژه رأفت اسلامی و عفو را به کار می‌‌برند باید بدانند که ما راه برخورد با اغتشاشگران را تا انتها ادامه داده و ریشه فتنه را از میان برمی‌داریم.
معاون اول قوه قضائیه ضمن اظهار امیدواری از ارائه کارنامه درخشان به مردم و در برابر قانون گفت: وظیفه مسلم دستگاه قضائی برخورد با مجرمان است و تمامی احکام صادره کاملا بر مبنای قانون و قابل دفاع خواهد بود.
حجت‌الاسلام رئیسی در خصوص رسیدگی به پرونده فرزندان هاشمی رفسنجانی نیز گفت: اراده دستگاه قضایی امروز بر این امر استوار شده است که به هیچ عنوان رسیدگی به اتهامات کسانی که منتسب به خواص هستند را کنار نخواهد گذاشت و پرونده فرزندان هاشمی نیز به دادسرای تهران ارجاع شده و در موعد مقرر در جریان قرار خواهد گرفت.
وی در ادامه افزود:‌ گذشت زمان بسیاری از مسائل را برای سران فتنه و طرفداران آنها روشن ساخته و در اینکه بدانیم آنها تا کجا پای موضع باطل خود ایستاده‌اند بسیار نقش داشته است.
وی تأکید کرد: دستگاه قضائی برای هیچ شخصیتی حاشیه امن قرار نخواهد داد و همه در برابر قانون پاسخگو خواهند بود و برای آنها به هیچ عنوان رویکرد اغماض و کوتاهی را پیش نخواهیم گرفت.
معاون اول قوه قضائیه درباره شایعه عدم حضور اعدام شدگان در اغتشاشات اخیر نیز گفت: دو نفری که اعدام شده و 9 نفر دیگر که به زودی اعدام خواهند شد قطعا در جریان آشوب‌های اخیر دستگیر شدند و هر کدام به یکی از جریان‌های ضد انقلاب مرتبط بوده و با انگیزه نفاق و براندازی نظام در اغتشاشات حضور یافته‌اند.
وی همچنین مسئله کهریزک را حاشیه‌ای دانست که از متن اصلی که همان جریان فتنه و ظلم بزرگ به نظام اسلامی است فراتر رفته و در ادامه گفت: امروز دستگاه قضائی با جدیت پرونده متهمان کهریزک را پیگیری می‌کند.
رئیسی خاطرنشان کرد:‌ برای رسیدگی به جرم برخی خواص منتظر شکایت مردم نیستیم و قطعا با پیگیری مدعی‌العموم به پرونده این آقایان رسیدگی می‌کنیم.
وی اظهار داشت: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی تکلیف خواص و نخبگان جامعه را در موضع‌گیری صریح و روشن مشخص کردند، آنها باید تولی و تبری خود را نسبت به ولایت فقیه و دشمنان اعلام کنند.
معاون اول قوه قضائیه در پایان خواستار حضور پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن و خلق حماسه‌ای دیگر همچون نهم دی‌ماه شد و گفت: با حضور پرشور مردم فتنه‌گران جرأت ابراز وجود در میان سیل خروشان مردم را نخواهند داشت، با این حال اقدامات لازم برای جلوگیری از هرگونه اغتشاش به عمل آمده است.