فاین تذهبون؟

 
رئیس جمهور: نیازمند نظامی جدید در دنیا هستیم، ایران پیش قراول این نظام...
نویسنده : - ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱۱/۱٧
 
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه نظام استکباری با نظریات شیک و زیبا، اهداف شیطانی خود را دنبال می کند، تصریح کرد: نیازمند نظامی جدید در دنیا هستیم که ایران می تواند پیش قراول این نظام باشد.

رئیس جمهور، تصریح کرد: موجودیت رژیم صهیونیستی برای ادامه حاکمیت استکبار در عرصه خاورمیانه است.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری برنا، "محمود احمدی نژاد" رییس جمهور اسلامی ایران، در همایش نسل آفتاب که برای تجلیل از پیشکسوتان اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، صبح امروز در مرکز همایش های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، با اشاره به اینکه امروز این جلسه به طور نمادین نحوه تحویل پست از نسل اول انقلاب به نسل سوم است، گفت: قرار است یک جمع از سربازان انقلاب اسلامی بخشی از ماموریت های انقلابی خود را به نسل های بعدی بسپارند و این مسئله از همین رو بسیار ارزشمند است.

وی افزود: نسلی که امروز این پست را تحویل می گیرد، باید بداند که نسل قبلی چه چیزی را تحویل گرفت و چه چیزی تحویل می دهد؛ 30 سال قبل چه خبر بود و وضعیت جهان چگونه بود.

رییس جمهور ادامه داد: در یک مقایسه خیلی ساده به روشنی معلوم می شود طی 30 سال گذشته یک جهش بزرگ در زندگی و موقعیت ملت ایران و همچنین در زندگی کل بشر اتفاق افتاده است.

احمدی نژاد اظهار داشت: همه ما می دانیم خداوند متعال انسان را برای له شدن و متلاشی شدن در زیر پای قدرت مداران و زور مداران، خلق نکرده است.

وی افزود: خدا انسان را خلق نکرد که عده ای در دنیا حاکم شوند و اکثریت قریب به اتفاق انسان ها در تحقیر و فشار زندگی کنند.

رییس جمهور ادامه داد: خدا جهان را خلق نکرد که عده ای برای پر کردن جیب های خود جنگ های متعدد راه بیندازند و میلیون ها انسان را به کشتن بیندازند؛ خدا بشر را خلق کرد تا جانشین او در زمین و تجلی اسماء الهی باشد.

وی افزود: اصلا خدا انسان را خلق کرد تا وانمایی خود خدا در زمین باشد؛ خداوند انسان را خلق کرد تا به نقطه ای برسد که مسلط بر آفرینش و مسلط بر شب روز باشد.

احمدی نژاد گفت: باید ارتباطات بین انسان ها بر اساس عشق و انسانیت برقرار باشد و در طول تاریخ پیامبران و بزرگان آمدند تا انسان را به این راه و به قله بلند هدایت کنند.

رییس جمهور افزود: در طول تاریخ انسان قله ها و مسیرهای گوناگون را پیمود و بالا آمد تا به انقلاب ایران رسید.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی یک گام بلند در جهت تحقق این هدف بزرگ است و جنس حرکت، جنس حرکت انبیای الهی است.

رییس جمهور افزود: انقلاب ما انقلابی با اهداف الهی، و جنس آن جهانی است و دایره آن نیز تمام جهان است.

وی ادامه داد: البته انقلاب اسلامی قله بزرگی است و هدف نهایی آن هدفی افتخار آفرین محسوب می شود.

احمدی نژاد تصریح کرد: البته بزرگترین مانع تاریخی در برابر این هدف بلند، نظام استکباری است که طی 300 سال اخیر و به خصوص طی 60 سال گذشته بشر آن را تجربه کرده است.

وی افزود: نظامی که با نظریات شیک و زیبا، اهداف شیطانی خود را با شعارهایی همانند لیبرالیسم، مارکسیسم و دموکراسی، دنبال کرده است و با این نظام سنگین ترین ضربات را به اندیشه الهی و انسانی وارد کرده اند.

رئیس جمهور ادامه داد: البته ما کتمان نمی کنیم که این اندیشه فوایدی نیز داشت و آن این بود که حاکمیت منحرف کلیسایی را در هم شکست و این به نفع بشر بود.

احمدی نژاد یادآور شد: اما همین اندیشه، طی یک قرن گذشته بیش از یکصد میلیون انسان را کشته است و صدها میلیون انسان را آواره کرده است.

وی ادامه داد: در خصوص انقلاب ما نیز آنها یک جنگ هشت ساله را بر ما تحمیل کردند و اصلا موجودیت رژیم صهیونیستی برای ادامه حاکمیت استکبار در عرصه خاورمیانه است.

وی با اشاره به نظریه پایان تاریخ و ضرباتی که رژیم استکباری بر جهان تحمیل کرده است، تاکید کرد: نظام استکباری سنگین ترین و تلخ ترین پاسخ به چنین ادعایی است.

رئیس جمهور با اشاره به سوابق تاریخی دیکتاتوری و استکبار تصریح کرد: آنها از نفت ملت ایران به رایگان استفاده کردند و زمانی که با انقلاب توانستیم آن را ملی کنیم 25 سال سنگین ترین دیکتاتوری را بر ما تحمیل کردند، اما 30 سال پیش، ما کجا بودیم و الان کجا هستیم.

احمدی نژاد اظهار داشت: امروز نظام مادی و نظام سلطه به پایان راه خود رسیده است و هم به لحاظ عملی و هم به لحاظ نظری، به طور کامل ناتوان شده است.

وی افزود: آنها نتوانستند در هیچ جا، هیچ مسئله ای را حل کنند و در هر کجا که دخالت می کنند، وضعیت خراب تر می شود.

رئیس جمهور ادامه داد: امروز نظام استکبار جهانی به غیر از بحث استفاده از سلاح هیچ وسیله ای برای تحمیل عقاید خود ندارد و این یعنی پایان یک نظام فکری غرب است. 

احمدی نژاد با تاکید بر اینکه نیازمند نظامی جدید در دنیا هستیم که ایران می تواند پیش قراول این نظام باشد، تصریح کرد: امروز همه منتظرند تا ملت ایران راه جدیدی را برای در اختیار گرفتن نظام ظالمانه موجود در جهان بگشاید و ملت ایران امروز قدرتمند ترین ملت دنیا است.

وی با اشاره به تلاش قدرت های استعمارگر برای تسلط بر خاورمیانه، گفت: انگلیس تنها به کمک تسلط بر خاورمیانه بود که توانست به یک قدرت بزرگ تبدیل شود؛ چرا که خاورمیانه منبع اصلی نفت و تمدن و فرهنگی جهانی است.

رئیس جمهور با اشاره به تجربیات مختلف خود در کشورهای گوناگون و اینکه مردم تمام نقاط دنیا ایران را اصلی ترین امید برای تغییر وضعیت موجود می شناسند، گفت: زمانی که ماهواره امید به فضا رفت، ملت های دنیا برای موفقیت ایران جشن گرفتند، در حالی که شاید کشورهای خود آنها دستاوردهای بزرگتری در این زمینه داشته باشند.

احمدی نژاد تاکید کرد: انشاء الله دهه فجر امسال، دهه دفن اندیشه لیبرالیسم و سرمایه داری است.

وی افزود: امیدوارم که نسل شما بتواند این انقلاب را به آن نقطه بزرگ و اصلی هدایت کند.

بنابراین گزارش در این مراسم حجت الاسلام حاج علی اکبری نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی به بیان گزارشی از فعالیت این انجمن ها پرداخت.

همچنین در این مراسم از تعدادی از شخصیت های برگزیده که پیش از این در اتحادیه انجمن های اسلامی عضو بودند تقدیر و قدردانی بعمل آمد.